سقف کناف

44606194-021,سقف کناف,سقف کاذب کناف,مجری سقف کناف,اجرای سقف آکوستیک کناف,سقف کناف ایران,سقف کناف فرودگاه,سقف کناف سالن اجتماعات,سقف کناف درجه یک

سقف کناف , سقف کاذب کناف , اجرای سقف کناف آکوستیک کناف , مجری سقف کناف و سقف کاذب کناف , سقف کناف خشک ,انواع مدل سقف کناف,اجرای سقف کاذب آکوستیک کناف

مجری سقف کناف سیستم های ساخت و ساز خشک کناف

در ایران سیستم های ساخت و ساز خشک سقف کناف بیشتر شامل سقف کاذب کناف و دیوار کناف که به درای وال کناف معروف است میباشد. منظور از سیستم های ساخت و ساز خشک این است که در این سیستم بر خلاف روشهای سنتی و قدیمی از ملات استفاده نمی گردد. یعنی سقف کاذب و یا دیوار کاذب با استفاده از تایل ها و یا پانل های پیش ساخته گچی بعنوان نمای کار و پروفیل های گالوانیزه بعنوان زیرسازی کار اجرا میگردند. حالا سوال اینجاست که چرا از سقف کاذب کناف و یا درای وال کناف بجای روشهای قدیمی و سنتی استفاده کنیم؟!!!

شرکت عمران گستر ایده نو

دارای گواهینامه صلاحیت پیمانکاری

دارای گواهینامه ISO 9001

  • مزایای استفاده از سقف کاذب و دیوار کاذب کناف:
    سرعت و سهولت در اجرا  - سقف کناف -دقت بالا در اجرا - دور ریز کم مصالح - افزایش سطح مفید بنا - قابلیت ترمیم و تعویض - کاهش وزن ساختمان و ایمنی بیشتر به هنگام زلزله
    دسترسی و تعمیرات آسان تأسیسات - انعطاف معماری بسیار بالا - اجرای سطوح وسیع با حداقل مصالح مصرفی - حمل و نقل آسان و ارزان  - سقف کناف

اجرای سقف کناف

شرکت عمران گستر ایده نو مجری سیستم های ساخت و ساز کناف

اجرای انواع دیوار کناف و سقف کاذب کناف شامل:

-اجرای انواع سقف کاذب مشبک 60*60 کناف با استفاده از تایل های 60*60

-اجرای انواع سقف کاذب آکوستیک و AMF

-اجرای سقف کاذب یکپارچه کناف با استفاده از پانل های روکش دار گچی

-اجرای سقف کاذب دکوراتیو کناف

-اجرای باکس و نور مخفی

-اجرای انواع دیوارهای یکطرفه و دوطرفه کناف (درایوال کناف)

نمونه کارهای سقف کناف را در کارهای زیر می توانید مشاهده کنید: سقف کناف آمفی تئاتر , سقف کناف فرودگاه , سقف کناف هتل , سقف کناف اتاق کنفرانس

سقف کناف

سقف کناف                  

معرفی

ساختار کلی سیستم های ساخت و ساز خشک شامل صفحات روکش دار گچی (و یا صفحات مسلح سیمانی) و پروفیلهای فولادی سبک می باشد ، که این صفحات به عنوان پوشش و پروفیلها به عنوان زیرسازی عمل می نمایند. 

مزایایی همچون سهولت،سرعت و دقت بالا در اجرا،ایمنی در برابر زلزله و حریق،خواص عایق بندی حرارتی،صوتی و رطوبتی،وتعمیرات و نگهداری آسان موجب شده است که امروزه سیستمهای ساخت و ساز خشک به عنوان جایگزین روشهای منسوخ سنتی (بنایی) در صنعت ساختمان مورد استفاده قرار گیرند. 

سقف کناف

دیوارهای جداکننده کناف

دیوارهای جدا کننده سقف کاذب کناف،دیوارهای غیر باربری هستند که برای تقسیم فضاهای داخلی ساختمان استفاده می شوند.این ساختار شامل قابهای فولادی سبک ساخته شده با مقاطع U و C بوده که صفحات روکش دار گچی در یک یا چند لایه،به وسیله پیچ مخصوص بر روی آنها نصب می شوند.درزهای میان این صفحات به وسیله نوار و بتونه مخصوص درزگیری شده،به نحوی که در انتهای کار،سطحی یک پارچه و بدون درز که قابلیت رنگ آمیزی و کاشی کاری یا هر نوع پوشش نهایی دیگری خواهد داشت،حاصل می گردد.فضای خالی داخل دیوار،امکان استفاده از انواع عایق حرارتی و صوتی را فراهم نموده و همچنین عبور و دسترسی به تأسیسات الکتریکی و مکانیکی را به راحتی میسر می سازد.
 

 دیوار خارجی ساختمان

در این ساختار از صفحات مسلح سیمانی Aqauapanel کناف به عنوان لایه خارجی دیوار استفاده می شود. در ایران معمولا از قطعات سنگ و آجر پلاک در نماها استفاده می شوند. عدم وجود اتصال مناسب میان این قطعات و بدنه دیوارها موجب می شود که در هنگام وقوع زلزله،جابجایی و لرزشها تحمل نگشته و نما فرو بریزد. سیستم دیوار خارجی آکواپنل کناف،به عنوان ساختار کاملا ایمن در برابر زلزله،راه حل این مشکل است. از دیگر مزایای این ساختار،استفاده از عایق پشم معدنی می باشد که به طور همزمان موجب بهسازی حرارتی و صوتی ساختمان می گردد.

سقف کناف

 

دیوارهای جداکننده کناف - کاربردهای ویژه

 دیوار تاسیساتی کناف

با اجرای دو لایه قاب فلزی با فاصله از یکدیگر،می توان از فضای به وجود آمده جهت عبور تاسیسات الکتریکی و مکانیکی استفاده نمود.قرارگیری تاسیسات در فضای خالی دیوار،علاوه بر رفع مسئله خوردگی و کاهش هزینه تعمیرات،دسترسی به تاسیسات و تعمیرات و نگهداری را در مرحله بهره برداری آسان می کند.

دیوار چاه آسانسور کناف

این ساختار جهت جداسازی فضای چاه آسانسور از سایر فضای ساختمان استفاده می شود.

دیوار مقاوم در برابر اشعه ایکس کناف

با نصب یک لایه صفحه سربی در فضای داخل دیوار کناف، می توان از عبور اشعه ایکس جلوگیری نمود. این نوع دیوارها در مراکز رادیولوژی استفاده می شود. 

دیوارهای تزئینی کناف(دکوراتیو)  - سقف کاذب کناف - سقف کناف

دیوارهای کناف دارای انعطاف بسار زیاد معماری می باشند،به همین جهت می توان طرحهای گوناگون معماری را با استفاده از این ساختارها اجرا نمود.

 

 دیوار مقاوم در برابر حریق کناف(FR)

این نوع دیوار به عنوان سدی در برابر عبور آتش و حرارت ناشی از آن عمل می کند و زمانی که در یک سمت کانون آتش و حرارت بسیار بالا وجود دارد، دمای سمت دیگر(سمت ایمن)از اندازه محدودی تجاوز نمی نماید.

سقف کناف

دیوارهای پوششی کناف

دیوارهای پوششی کناف، جهت بازسازی دیوارهای بنایی قدیمی،پوشش دیوارهای بنایی جدید (نازک کاری)،بهسازی حرارتی و صوتی ساختمانها،ایجاد فضای تاسیساتی در ساختمانها،ایجاد پوششهای با کد حریق و عایق کاری دیوارها در برابر رطوبت و بخار به کار می روند.

دیوارهای پوششی کناف به دو صورت با سازه و بدون سازه اجرا می شوند:

 1- دیوار پوششی بدون سازه کناف: در این ساختار،از یک لایه صفحه روکش دار گچی ساده یا صفحه پوشش شده با لایه عایق پشم معدنی یا پلی استایرن استفاده می شود.این صفحات به وسیله چسب خمیری مخصوص پرلفیکس مستقیماً به دیوار زمینه متصل می شوند (پرلفیکس از گچ ویژه و مواد افزودنی خاص ساخته می شود).درزهای میان این صفحات به وسیله نوار و بتونه مخصوص درزگیری شده،به نحوی که در انتهای کار یک سطح یکپارچه و بدون درز حاصل می گردد.

مزیتهای اصلی این ساختار؛سهولت و سرعت در اجرا،قابلیت رنگ آمیزی بلافاصله پس از نصب و دور ریز کم مصالح می باشد.به علاوه،در این ساختار می توان صفحه گچی را با فاصله از دیوار زمینه اجرا نمود،تا ضمن رفع مشکلات اجرایی آن (مانند ناشاقولی و ناهمواری)،فضای مناسبی برای عبور تاسیسات الکتریکی و مکانیکی نیز ایجاد گردد.

2- دیوار پوششی با سازه کناف: در این ساختار،صفحات روکش دار گچی بر روی زیر سازی فلزی پیچ می شوند.این زیر سازی می تواند به صورت متصل به دیوار و یا مستقل از دیوار اجرا شود.در این ساختار لایه عایق در فاصله آزاد میان صفحه روکش دار گچی و دیوار زمینه قرار داده می شود.وجود فاصله آزاد،علاوه بر ایجاد فضای مناسب جهت نصب لایه عایق،راه حل مناسبی جهت غلبه بر مشکلات اجرایی دیوار زمینه،مانند ناشاقول بودن دیوار و حذف شیار زنی جهت عبور تاسیسات الکتریکی و مکانیکی،محسوب می شود.از مزایای دیگر این ساختار،امکان اجرا در دیوارهای با شرایط زمینه متفاوت و اجرای پوششهای با ارتفاع 10 متر می باشد.

سقفهای کاذب مشبک کناف

سقف های کاذب مشبک کناف از شبکه سازه های سپری (T شکل)وتایل های گچی 60*60 تشکیل می شوند.شبکه مذکور به وسیله آویزهای قابل تنظیم به سقف اصلی متصل گردیده و سپس تایل های گچی 60*60 درون این شبکه قرار می گیرند.نصب سریع و آسان،دسترسی آسان به فضای تاسیساتی پشت سقف کاذب و تعمیر و نگهداری آسان از جمله ویژگیهای این ساختار می باشد.

انواع تایل های گچی کناف

تایل های سقفی در ابعاد 60×60 سانتیمتر و در دو نوع ساده(فاقد خواص صوتی) و آکوستیک(دارای خواص صوتی)تولید و عرضه می گردند:

1- تایل های ساده

1.1- بدون روکش

2.1- روکش دار (P.V.C بر روی تایل - آلومینیوم بر پشت تایل)

2- تایل های آکوستیک

2.1- مدل 8/12/36

2.2- مدل 6/18

ویژگی اصلی تایل های آکوستیک کناف،قابلیت جذب صوت بالای آنها می باشد.به همین سبب،این نوع تایل غالبا در ساختمان هایی نظیر سینماها،آمفی تئاترها و دفاتر کار مورد استفاده قرار می گیرد.

سقف کناف

 تایل های گچی ساده کناف

تایل های گچی ساده فاقد خاصیت جذب صوت می باشند.این تایل ها در دو نوع بدون روکش و روکش دار تولید و عرضه می گردند.

تایل های بدون روکش دارای قابلیت رنگ آمیزی می باشند.

تایل های با روکش P.V.C نیازی به رنگ آمیزی نداشته و بدین ترتیب سرعت کار بالا می رود.

تایل های با روکش آلومینیوم (در پشت تایل)در مکان هایی که احتمال ریزش آب به پشت تایل وجود دارد(مانند محل عبور لوله های تاسیساتی)و یا در محیط هایی که احتمال تعرق وجود دارد(مانند مناطق شرجی نظیر شمال یا جنوب کشور)مورد استفاده قرار می گیرند. سقف کناف

تایل های گچی آکوستیک مدل 8/12/36

این نوع تایل ها دارای خاصیت جذب صوت می باشند.سوراخهای روی تایل به شکل دایره هایی به قطر 8mmو12mm بوده که فاصله مرکز به مرکز این سوراخ ها از یکدیگر 36mm می باشد.

سقف کناف

تایل های گچی آکوستیک مدل 6/18

این نوع تایل ها دارای خاصیت جذب صوت می باشند.سوراخهای روی تایل به شکل دایره هایی به قطر 6mm بوده که فاصله مرکز به مرکز این سوراخ ها از یکدیگر 18mm می باشد.

سقف کناف خشک

سقفهای کاذب یکپارچه کناف

سقفهای کاذب یکپارچه کناف،بدون درز بوده و ساختار آنها از اتصال صفحات روکش دار گچی به زیرسازی فولادی که به سقف اصلی متصل می باشد،تشکیل می شود.این ساختار از نظر معماری بسیار منعطف بوده و در ساخت سقفهای معلق تزئینی(دکوراتیو)کاربرد ویژه دارد. اجرای سریع و آسان،عبور آسان تاسیسات مکانیکی و الکتریکی،انعطاف معماری بالا و امکان دستیابی به مشخصاتی نظیر عایق حرارتی و صوتی و مقاومت در برابر حریق و رطوبت از ویژگی های این ساختار می باشد.

قطعات ویژه

قطعات کارخانه ای استاندارد برای اجرای انواع مقاطع تا و خم تزئینی تولید و عرضه می گردند.با استفاده از این قطعات،می توان پیچیده ترین طرح های معماری رابا دقت،سرعت و کیفیت بالا اجرا نمود.

سقف کناف

(((   قیمت ها به روز می باشد   )))

( بهار 1396 )

لیست قیمت پانل های روکش دار گچی (گچ برگ)

ردیف

شرح

ضخامت(میلیمتر)

واحد

قیمت (ریال)

پانل گچی فردو

1

پانل فردو RG 9.5 (تحویل درب انبار تهران)

9.5

مترمربع

59،800

2

پانل فردو RG 12.5 (تحویل درب انبار تهران)

12.5

مترمربع

62،500

3

پانل فردو 12.5MR  (تحویل درب انبار تهران)

12.5

مترمربع

65،800

پانل گچی یزد

4

پانل یزد RG 9.5 (تحویل درب انبار تهران)

9.5

مترمربع

64،800

5

پانل یزد RG 12.5 (تحویل درب انبار تهران)

12.5

مترمربع

69،800

فروش ویژه پانل یزد (ظرفیت کامل تریلی)

6

پانل یزد RG 9.5 (تحویل درب انبار یزد)

9.5

مترمربع

54،800

7

پانل یزد RG 12.5 (تحویل درب انبار یزد)

12.5

مترمربع

59،800

پانل عمان و امارات (ظرفیت کامل تریلی)

8

پانل امارات RG 9.5 (تحویل درب انبار بندر عباس)

9.5

مترمربع

 

9

پانل امارات RG 12.5 (تحویل درب انبار بندر عباس)   

12.5

مترمربع

 

10

پانل عمان RG 9.5 (تحویل درب انبار بندر عباس)

9.5

مترمربع

 

11

پانل عمان RG 12.5 (تحویل درب انبار بندر عباس)

12.5

مترمربع

 

پانل ABC ترکیه (ظرفیت کامل تریلی)

12

پانل ABC ترک RG 9.5 (تحویل درب انبار تبریز)

9.5

مترمربع

 

13

پانل ABC ترک RG 12.5 (تحویل درب انبار تبریز)

12.5

  مترمربع

 

14

پانل ABC ترک MR (تحویل درب انبار تبریز)

12.5

  مترمربع

 

 

 

سقف کناف

سقف کناف  

سقف کناف

 

 

سقف های کاذب کناف شرکت "کناف ای. ام. اف"

شرکت "کناف ای. ام. اف" از مجموعه شرکت های گروه صنعتی کناف آلمان و بزرگترین تولید کننده سقف های کاذب مشبک در اروپا است و محصولات آن طبق استانداردهای ISO 9001 و  ISO 14001تولید میشوند. مواد اولیه این سقف ها از الیاف معدنی (پشم سنگ و خاک رس) بوده و صد در صد قابل بازیافت وعاری از هرگونه مواد شیمیایی مضر مانند ازبست و فرمالدهید هستند.این سقف های مشبک در طرح های زیبا و دکوراتیو، رنگ های متنوع و ابعاد مختلف تولید میشوند که به طراحان و معماران امکان ارائه طرح های خاص و تزئینی را می­دهد. این محصولات به دلیل سبک بودن و با در نظر گرفتن اصل سبک سازی و ایمنی ساختمانها در برابر زلزله از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند و نقش مهمی را در رشد ساخت و ساز و بلند مرتبه سازی در کشور ایفا می­کنند. سقف کناف

ویژگی های سقف های کاذب "کناف ای. ام. اف"

1- مقاومت در برابر حریق: تایل­ها طبق DIN 4102 Part2 با توجه به ضخامت از 30 تا 120 دقیقه در برابر حریق مقاوم هستند.

2- قابلیت آکوستیک: این سقف ها از ارتعاش صدا ، انعکاس صوت و همهمه در فضا جلوگیری کرده و با جذب ارتعاشات مزاحم، محیط مطلوبی را برای کار وفعالیت به لحاظ صوتی ایجاد می­کنند و در فضاهای اداری، تجاری، بیمارستانی، آموزشی، سالن­های همایش، کارخانجات و صنایع تولیدی عملکرد بسیار مهمی داشته و توصه می­شوند. این تایل ها همچنین عایق صوتی هستند و مانع ورود صداهای مزاحم فضا­های مجاور و فوقانی به داخل فضای مورد نظر می­شوند.

3- عایق حرارتی: این سقف­ها به علت ساختار مواد اولیه آنها که پشم سنگ است، عایق حرارتی خوبی نیز محسوب می­شود.

4- سهولت نصب، نگه داری و امکان دسترسی آسان به تاسیسات زیر سقف­های اصلی از دیگر ویژگی های سقف های کاذب مشبک "ای. ام. اف" است که آن را از سقف­های کاذب سنتی (گچ و رابیتس) متمایز می­سازد.

سطوح پرداخت شده سوراخ دار

این سطوح علاوه بر زیبایی و گرمی که به فضا می­بخشند، بعلت سطح سوراخ دار آنها از قابلیت جذب صوت بالایی برخوردار می­باشند. سقف کناف

سطوح شکاف دار

سطح روی این تایل ها دارای سوراخ­ها و شکاف­های ریز و درشت می­باشد.

این سطوح دارای قابلیت جذب صوت بالایی می­باشند.

سقف کناف

سیستم سازه نمایان (C)

سیستم سازه نمایان (C) یکی از متداول­ترین سیستم­های سقف کاذب کناف است که نصب آسان و قیمت مناسب از مزایای آن می­باشد، تایلهای سقف کاذب AMF کناف بر روی شبکه­ های فلزی گالوانیزه، که آویز این شبکه­ ها به سقف اصلی متصل شده است، نصب می­گردند. با جابجایی این تایلها دسترسی آسان به تأسیسات پشت سقف کاذب میسر می­گردد. تایل­های AMF کناف با توجه به تنوع تولید در طرح و بافت سطح تایل گزینه­ های بیشماری را در اختیار طراحان قرار می­دهد. الحاقاتی مانند نصب انواع چراغ، بلندگو، خروجی دستگاه تهویه، سیستم اطفاء حریق و سیستم های مدار بسته به راحتی در سیستم سقف شبکه­ ای کناف قابل اجرا می­باشند.

ساختمان­های جدید با نیاز­های عملکردی متفاوت، انتخاب صحیح سیستم سقف امری ضروری به نظر می­رسد. به منظور رفع این نیاز، AMF کناف ، طیف وسیعی از سیستم های شبکه ای چند کاره تولید می­نماید. فن­آوری این سیستم­ها، ویژگیهایی همچون حفاظت در برابر حریق ، جذب صوت و حفظ سلامتی و بهداشت را به همراه دارد.

عيب يابي سقف کاذب کناف

متاٌسفانه هميشه صحبت از کيفيت کناف نيست ! برخي از دوستان و کارفرمايان از کار کردن با کناف ترديد دارند و حاضرند تن به سيستم هاي پر هزينه و زمان بر قديمي مانند رابيتس کاري بدهند ، اما با کناف کار نکنند!

به راستي چرا ؟ 

در اينجا قصد داریم به اشتباهات متعدد در اجراي نا مطلوب سقف کاذب کناف پرداخته و بر آن هستيم تا با اطلاع رساني صادقانه کارفرمايان را از خطرات احتمالي اجراي نامطلوب کناف آگاه سازيم، اشتباهات در سيستم کناف به دو دسته تقسيم ميشوند.

الف- اشتباهات کارفرمايان در کار با کناف:

1-توجه داشتن محض به کاهش هزينه در بين کارفرمايان :

اين اشتباه صرفاً منحصر به کار کارفرمايان با کناف نميباشد.اما معمولاٌ شاهديم برخي در گرفتن قيمت از پيمانکاران کناف اين سوال مطرح ميشود سقف کاذب متري چند؟!  و در نهايت بين دو يا سه پيمانکاري که پايين ترين قيمت را ارايه کرده اند يکي را انتخاب ميکنند و پس از انجام کار از سيستم کناف گلايه ميکنند در حالي که شايد کساني که به هر قيمتي کار سقف کاذب انجام دهند ممکن است يا جنس متفرقه به کار ببرند يا از فاصله زير سازي بزنند و سازه کمتري در سقف کاذب به کار ببرند.

2-عدم آگاهي کارفرمايان از نحوه صحيح اجراي ديوار و سقف کاذب کناف :

کارفرمايان بايد لااًقل الفباي استفاده از سيستم کناف را بدانند تا در صورت اشتباه يا تخلف پيمانکار به او تذکر داده و از اجراي نا مطلوب کار بپرهيزند.

3-عدم وجود قرارداد جامع و آينده نگرانه :  در صورتيکه قرارداد کارفرمايان آينده نگرانه نباشد يا در آن آيتم هاي محول شده به پيمانکار کناف ديده نشده باشد قطعاً کار با دلخوري يا مشکل مواجه خواهد شد.

نقشه کار بايد پيوست قرارداد باشد.

در قرارداد نوع پانل، تاٌکيد بر استفاده از صرفاً محصولات کناف ، بتونه کاري يا عدم آن ، نحوه محاسبه کار انجام شده ، نحوه پرداخت ،محل دقيق هالوژن ها ، انجام يا عدم انجام ماستيک ، حمل و نقل مصالح تا پاي کار يا عدم آن قيد شود.

4-نديدن نمونه کار پيمانکار کناف : کيفيت و دقت اجراي مجريان کناف گستره زيادي دارد. توصيه موکود اين است که در واگذاري کار به پيمانکار ، نمونه کار وي ديده شود تا از کيفيت وي اطمينان حاصل شود.

سقف کاذب کناف اوجین - سقف کناف شرکت عمران گسترده ایده نو

ب- اشکالات فني کار در  اجراي نامطلوب سقف کاذب کناف :

1-عدم شاقولي پيشاني هاي سقف کاذب کناف (ناشاقولي المانهاي قاۀم )

2- عدم رعايت گونيايي طرحهايي که قرار است به صورت مستطيل اجرا شوند.

3- عدم رعايت فاصله مناسب آويز های کناف

4- عدم رعايت فاصله مناسب سازه هاي بار بر کناف

5- عدم رعايت فاصله مجاز سازه هاي پانل خور کناف

6- عدم رعايت فاصله مجاز پرچ ها

7- عدم رعايت اجراي اولين آويز/ سازه باربر/ سازه پانل خور در فاصله مناسب

8-عدم رعايت حصير چيني پانل کناف

9- عدم اجراي پخ مناسب در پانل کناف

10- عدم رعايت فاصله بين دو پانل کناف

11- عدم رعايت فاصله اولين پيچ از لبه پانل کناف

12-عدم اتصال صحيح سازه تراز(نبشي روي ديوار و پيچ هاي آن)

13-عدم تراز بودن زير سازي / سقف کاذب اجرا شده در يک کد ارتفاعي

14- عدم اجراي پانل کناف عمود بر جهت سازه هاي پانل خور

15-عدم دقت در برش پانل کناف

16- اجراي لبه کارخانه اي در کنار لبه برش خورده کناف

17- عدم استفاده از نوار درزگير در هنگام بتونه کاري کناف

18- اختلاط نامناسب بتونه کناف يا پودر ماستيک

19-عدم رعايت پهناي مناسب لايه بتونه کاري شده

20-عدم رعايت ساختار با کاربري و شرايط بهره برداري

21-عدم استفاده از نصابان آموزش ديده داراي صلاحيت اجراي کناف

22- عدم استفاده از ابزار مناسب کناف

که اين فقط مشکلات متداول اجراي سقف کاذب بود و ديوار نيز اشتباهات متداول مخصوص خود را دارد.

بنا بر آنچه گفته شد سرپرستي و اجراي سقف کاذب کناف نياز به تخصص خاصي دارد و در صورت اجراي نامطلوب سيستم هاي کناف، در صورت عدم رعايت آنچه گفته شد نمي توان کناف را مورد سرزنش و نقد قرار داد. زيرا کناف هم مانند ساير سيستم هاي برتر ساختماني، سالهاست در جهان به عنوان سيستم اصلي اجراي ديوار و سقف کاذب مورد استفاده قرار ميگيرد.

پيشرفت فناوري ساخت و ساز در سالهاي اخير سبب جايگزيني مصالح نوين با مصالح سنتي شده است ، از جمله اين موارد ميتوان به سيستم هاي ساخت وساز خشک اشاره کرد که استفاده از آنها در صنعت ساختمان سازي به صورت فراگير در اروپا و در ايران در حال توسعه است.

صفحات روکش دار گچي يکي از مصالح اصلي مورد استفاده در ساخت و ساز خشک هستند.

کناف نوعي صفحه روکش دار گچي (Dry Wall) است که توسط شرکت کناف توليد ميشود.

کناف بيش از 80 سال است که در صنايع ساختماني فعاليت دارد.اين شرکت توسط برادران کناف (کارل و آنفوس کناف)در سال 1932 بنيان گزاري شد. در حال حاضر شرکت کناف يکي از شرکتهاي بين المللي در صنايع ساختمان ميباشد. سقف ها و ديوارهاي جدا کننده(تيغه) کناف سازه هاي يکپارچه گالوانيزه هستندکه صفحات روکش دار گچي و سيماني بر روي آنها پيچ ميشوند. درز بين صفحات با بتونه درزگيري پر شده و سطوح صاف به وجود آمده رنگ آميزي ميشود.

20 سوال اساسي در مورد سقف کناف:

مزاياي سقف کاذب کناف نسبت به ساير سقفهاي کاذب چيست؟

مزاياي سقف کاذب کناف نسبت به ساير سقف هاي سنتي عبارتند از: سرعت و سهولت در نصب ، سهولت دسترسي به تاٌسيسات ، تعميرات آسان سقف کاذب ، مقاومت در برابر زلزله ، مقاومت در برابر حريق ، صرفه جويي در نيروي انساني

2- تاٌثير آب و هوا بر سيستم سقف کاذب کناف چگونه است؟

سيستم کناف با توجه به هر وضعيت آب و هوايي محصولات مناسب با آن را ارايه ميدهد.

3- آيا ديوار جدا کننده در سيستم کناف خاصيت باربري هم دارند؟

خير اين تيغه ها صرفاً جنبه جدا کننده دارند.

4-نسبت وزن ديوار کناف به ديوار آجري چقدر است؟

وزن يک متر مربع ديوار کناف 25 کيلوگرم است ، در حاليکه وزن يک متر مربع تيغه آجر فشاري 267 کيلوگرم ميباشد . يعني وزن ديوار کناف حدوداً 9 درصد ديوار آجري است.

سقف کناف

5-آيا براي تفکيک فضاهاي داخلي ساختمان ميتوان از کناف استفاده کرد؟

بله

6-آيا ميتوان بر روي ديوار آجري يا سفال يا بلوک ، براي پوشش از کناف استفاده کرد؟

بله ميتوان استفاده کرد. اين نوع ديوار را، ديوار پوششي کناف مينامند.

7-آيا ميشود بر روي ديوار جدا کننده کناف ، کابينت يا چراغ هاي  LCD يا LED  نصب کرد؟

بله اين عمل امکان پذير است.

8- نحوه آويزان نمودن تابلو به ديوار کناف چگونه است؟

اين کار توسط قلاب هاي سنجاقي انجام ميشود.

9- آيا کناف در برابر رطوبت محصولي دارد؟

بله پانل MR براي اين منظور توليد شده است.

10- آيا ميتوان براي سقف هاي کاذب دکوراتيو يا قوس دار از کناف استفاده کرد؟

بله ، بخاطر انعطاف پذيري پانل ها ، اين کار امکان پذير است.

11- آيا محصولات کناف قابليت شستشو دارند؟

در حد پاک کردن با پارچه مرطوب

12- آيا بر روي ديوارهاي کناف ميتوان در و پنجره نصب کرد؟

بله

13-آيا ميتوان از کناف به عنوان سقف اصلي استفاده کرد؟

خير امکان پذير نيست.

14-آيا کناف مقاومت ساختمان در برابر زلزله را افزايش ميدهد؟

بله

15- آيا سقف کاذب کناف عايق صوتي حرارتي هم هست؟

بله

16- در چه مرحله اي از اجراي ساختمان ميتوان از سيستم کناف استفاده کرد؟

در عمده موارد بعد از اجراي اسکلت و سفت کاري سقف ها.

17-آيا کناف محصولي براي پوشش نماي ساختمان پيشنهاد ميکند؟

بله محصول آکوا پانل AQUA PANEL  براي اين منظور توليد شده است.

18- ضخامت پانل کناف چقدر است؟

ضخامت پانلهاي کناف 6/5 تا 18 ميليمتر است.

19- زير سازي کناف از چه جنسي است؟

از جنس پروفيل گالوانيزه.

20-سقف کاذب مشبک کناف چگونه به سقف کناف اصلي متصل ميشود؟

براي ارتفاع کمتر از 25 سانتي متر از مفتول و براي ارتفاع بالاي 25 از فنر آويز دوبل استفاده ميکنيم.

شرکت عمران گستر ایده نو پیمانکار و مجری سیستم های ساخت و ساز سقف کناف

طرح کناف اتاق خواب - سقف کناف مخصوص اتاق کودک - سقف کناف اتاق مستر - طرح سقف کناف - سقف کناف آشپزخانه - قیمت کناف سقف - قیمت سقف کناف

یکی از ایده های جذاب در مدل سقف کناف استفاده از شکل های گوناگون چند طبقه با رنگ های متفاوت است. همانطور که در شکل های زیر مشاهده می کنید می توانید حتی سبک های گوناگون را با یکدیگر ترکیب کرده و سقفی کاملا امروزی طراحی کنید. برای مثال در کنار طرح های مستطیلی که معرف سبک مدرن هستند می توانید از کناف های گرد و دایره ای استفاده کنید. با این کار ظاهری لطیف و خواستنی به سقف منزل خود داده اید. البته این کار بودجه بیشتری می طلبد اگر مشکلی از این بابت ندارید خوب است طرح های دیگر ار امتحان کنید.

معرفی بیش از 30 مدل کناف سقف جدید و بسیار زیبا با اجرای آسان - اتاق

Oct 16, 2016 - یکی از زیباترین کارهاییکه برای دکوراسیون سقف میتوان انجام داد مدل کناف سقف است. امروزه مدلهای کناف برای طراحی داخلی تنوع بسیار زیادی ...

انواع مدل سقف کناف جدید پذیرایی ، آشپزخانه و اتاق خواب 96 و 2017

استفاده از کناف سقف جدید و مدرن در جلوه دادن به معماری داخلی و دکوراسیون منزل نقش بسیار مهمی دارد. اما این سوال پیش می آید که طراحی سقف کاذب (سقف کناف) دارای چه ...

مجموعه 25 مدل کناف سقف جدید و مدرن – خانه طرح

مجموعه-25-مدل-کناف-سقف-جدید-و-مدرن

آیا به دنبال عکس های بسیار زیبا از مدل کناف سقف هستید ؟ پس با ما در معرفی مزایای سقف کناف و همچنین ۳۰ مدل سقف کناف مدرن و زیبا همراه باشید . استفاده از کناف ...

انواع مدل های سقف کناف 96 و 2017 + مزایا و معایب استفاده از کناف

 مدل سقف کناف | سقف کناف چیست | سقف کناف منزل عکس های مدل سقف کناف برای آشپزخانه ، اتاق خواب و پذیرایی استفاده از کناف سقف جدید و مدرن در ...

عکس های مدل کناف سقف جدید و کاربردی در ایران, دکوراسیون داخلی ...

مجموعه ای از عکس های جدید کناف سقف ایران که دارای طرح های اجرا شده زیبایی هستند را برای شما آماده کرده ایم. تصاویر کناف سقفایرانی مدرن و روز را در ادامه مشاهده نمایید.

30 مدل سقف کاذب کناف جدید و مدرن با طراحی کاربردی, دکوراسیون داخلی ...

جدیدترین عکس های سقف کاذب کناف ایرانی با طرح ها و مدل های مدرن و شیک، کاملا کاربردی برای سقف کاذب کناف واحد های مسکونی و تجاری در ایران را در این مطلب ...

جدیدترین دکوراسیون دیوار و سقف کاذب کناف مدرن - نمناک

سقف کاذب و جدیدترین مدل سقف کاذب کناف و مدل سقف کاذب کناف اتاق خواب و پذیرایی مدرن و طراحی دکوراسیون داخلی منزل و عکس دکوراسیون سقف و دیوارکناف و دیوار ...

عکس های بی نظیر از کناف و طرح مدل کناف - کناف کاری

باسلام خدمت تمامی همراهان و دوستان و همکاران عزیز که در عرصه سقف کاذب و کناف فعالیت میکنند.همانطور که میدانید امروزه کناف یکی از اصلی ترین و ساده ترین راه های ...

سقف کاذب کناف ایران - گالری کناف کاری

گالری و عکس سقف کاذب کناف ایران ( ارائه انواع سقف کاذب کناف نظیر سقفهای کاذب مشبک - دبوارهای پیش ساخته کناف dry wall وکناف کاری به همراه لیست قیمت روز )

شرکت کناف ایران - سقف‌های کاذب یکپارچه کناف

/...کناف/سقف...کناف/سقف‌های-کاذب-یکپارچه-کناف

سقف های کاذب یکپارچه کناف ساختارهای سبکی هستند که به واسطه تولید صنعتی، دارای مشخصات فنی استاندارد بوده و جایگزین بسیار مناسبی برای سقف های کاذب ...

گالری سقف کاذب کناف

جهت مشاهده نمونه کارهای سقف کاذب کناف – صفحه اصلی کناف – لیست قیمت مصالح سقف کاذب با کناف ایران در تماس باشید. بیشتر بدانید ...

سقف کاذب کناف ایران با نمونه کار و لیست قیمت

انواع سقف کاذب کناف اعم از سقف کاذب کناف ایران و سقف کاذب مشبک و متفرقه غیر کناف و دیوارهای پیش ساخته کناف (dry wall) به همراه لیست قیمت و نمونه کار.

انواع مدل سقف کناف + مزایا و معایب سقف کناف - مجله ابرتازه ها

انواع مدل سقف کناف + مزایا و معایب سقف کناف - آیا به دنبال عکس های بسیار زیبا از مدل کناف سقف هستید؟ پس با ما در معرفی مزایایسقف کناف و همچنین مدل های سقف.

سقف کاذب - سقف کناف - ساختمون دات کام

لیست محصولات و خدمات و شرکتها و افراد مرتبط با سقف کاذب - سقف کناف و راهنمای انتخاب سقف کاذب و کناف و شاخص های کیفیتسقف کاذب و آموزشهای مرتبط.

لیست قیمت کناف - سقف کاذب کناف

فروش کلیه لوازم جانبی اجرای دیوار کناف و سقف کاذب کناف شامل: فروش انواع پیچ (پیچ پانل ساده کناف،پیچ پانل سرمته کناف،پیچ سازه به سازه کناف،پیچ سازه به ...

سقف کاذب کناف | 44606194 - 021

شرکت عمران گستر ایده نو دارای گواهینامه صلاحیت پیمانکاری و ISO 9001 | مجری تخصصی سقف کاذب کناف | اجرای کناف | اجرایسقف کاذب کناف| مجری کناف | قیمت ...

سقف کناف ایران - شیپور

سقف کناف ایران. ۱ هفته پیش، کرج، جهانشهر. اجرا کننده سقف دکوراتیو کناف ایران .متری 40هزار شماره تماس تایید شده: ۰۹۱۹XXX۱۰۷۰ (نمایش کامل). لطفا خرید خود را ...

سقف کاذب کناف | سلام ساختمان

سقف کاذب کناف نوعي سقف كاذب است كه در آن از پنل‌هاي گچي یا غیر گچی پيش‌ساخته استفاده مي‌شود که توسط پروفیل‌های سرد نورد شده خاصی به سقف سازه‌ای متصل ...