اجرای سازه ال اس اف

اجرای سازه LSF,Tell:02144289762,اجرای LSF,اجرای سازه ال اس اف,LSF اجرای سازه,قیمت LSF,قیمت سازه ال اس اف,قیمت سازه LSF,مزایای LSF,مزایای سازه LSF,معایب سازه LSF,وزن سازه LSF,ساخت LSF,نمایندگی LSF,کارخانه LSF,تولید کننده LSF,مجری LSF,پیمانکار LSF,روش نصب LSF,مراحل ساخت LSF,صفر تا صد LSF,زمان ساخت LSF,نمای سازه LSF,عکس LSF,عکس سازه LSF,نصاب LSF,مشخصات فنی LSF,طراحی سازه LSF,روش اجرای سازه LSF,ویلای LSF,سازه ال اس اف,ساختمان های LSF,اسکلت LSF,وزن اسکلت LSF,معایب LSF,معایب ال اس اف,مزایای ال اس اف,ال اس اف,قیمت اجرای سازه ال اس اف,قیمت متر مربعی سازه ال اس اف

Tell:02144289762 شرکت ایده نو مجری سازه های LSF و ویلاهای مدرن در سراسر کشور، اجرای سازه ال اس اف

اجرای سازه LSF,Tell:02144289762,اجرای LSF,اجرای سازه ال اس اف,LSF اجرای سازه,قیمت LSF,قیمت سازه ال اس اف,قیمت سازه LSF,مزایای LSF,مزایای سازه LSF,معایب سازه LSF,وزن سازه LSF,ساخت LSF,نمایندگی LSF,کارخانه LSF,تولید کننده LSF,مجری LSF,پیمانکار LSF,روش نصب LSF,مراحل ساخت LSF,صفر تا صد LSF,زمان ساخت LSF,نمای سازه LSF,عکس LSF,عکس سازه LSF,نصاب LSF,مشخصات فنی LSF,طراحی سازه LSF,روش اجرای سازه LSF,ویلای LSF,سازه ال اس اف,ساختمان های LSF,اسکلت LSF,وزن اسکلت LSF,معایب LSF,معایب ال اس اف,مزایای ال اس اف,ال اس اف,قیمت اجرای سازه ال اس اف,قیمت متر مربعی سازه ال اس اف

Tell:02144289762 شرکت ایده نو مجری سازه های LSF و ویلاهای مدرن در سراسر کشور، اجرای سازه ال اس اف

ایده نو ارائه دهنده خدمات اجرای سازه ال اس اف LSF

اجرای سازه ال اس اف

صفر تا صد اجرای ساختمان با سازه LSF

 

مرحله اول – طراحی ال اس اف

ابتدا پلان اولیه (پلان معماری) طبق نظر و درخواست کارفرما با توجه به ویلایی بودن (فلت،دوبلکس،تریبلکس) یا در چند طبقه (آپارتمانی) تهیه و سپس طرح معماری تهیه شده با نرم افزارهای کامپیوتری اسکلت اصلی ساختمان (سازه) شامل تمامی دیتایل ها و محاسبات که شامل مقاومتهای باد ،برف ،زلزله و بارهای مختلف (زنده ،مرده) و رعایت فواصل ستون های باربر از هم، ضخامت ، عرض و نوع ستونها و تیر ها تعریف و جانمایی می گردد.

در این مرحله که تمامی محاسبات با نرم افزارها و مطابق استانداردهای مشخص انجام شده ، مسیر انتقال تمامی تاسیسات مکانیکال (آب گرم وسرد ) و برق نیز مشخص و در زمان تولید با دستگاههای مشخص پانچ و سوراخ می گردد. تمامی برشها و جای پیچها (اتصالات سازه ای ) در این مرحله  طراحی و تعیین می شود.

نکته ای که مهم و قابل توجه می باشد این است که هیچگونه محدودیتی در طراحی و اجرای ساختمانهای پیش ساخته (صنعتی سازی) وجود ندارد. در هر طرح و نقشه و ابعادی که مبتنی بر معماری ایرانی ، معماری مدرن و کلاسیک قابل طراحی و ساخت می باشد.

 

مرحله دوم – فنداسیون ال اس اف :

 شالوده مرسوم براي سيستم ساختماني قاب سبك فولادي سرد نورد شده از نوع نواري و يا در صورت لزوم شالوده

گسترده مي باشد.  

در ساختمان هايي كه تراز كف ساختمان پائين تر از زمين طبيعي است مي توان ديوارهاي بتن مسلح را در پيرامون طبقه زيرزمين و نيز زير تمامي ديوار هاي باربر داخلي اجرا نمود . بايد توجه شود كه سختي جانبي طبقه زيرين بتن آرمه بايد حداقل 10 برابر سختي جانبي سازه فولادي سرد نورد شده فوقاني باشد و در اين صورت مي توان بخش هاي فولادي سبك و بتن آرمه را مستقل طراحي نمود.

ضروري است دقت لازم براي اجراي سطح بالايي شالوده به صورت تراز و بدون هر گونه نقص به منظور نصب ديوارهاي باربر، به عمل آيد . اگر به هر دليل سطح بالايي تراز نباشد بايد تمهيداتي براي ايجاد سطح باربر صاف بين ترك تحتاني يا ترك پيراموني و شالوده در نظر گرفته شود . حداكثر فاصله قابل قبول سطح شالوده و ترك تحتاني ديوارهاي باربر 6.4 ميلي متر مي باشد كه بايد با قرار دادن صفحات باربر پر كننده يا اجراي گروت پركننده سطح مسطح مورد نظر را ايجاد نمود.

هيچ يك از اعضاء قاب هاي فولادي سبك نبايد در تماس مستقيم با زمين قرار گيرد و بدين منظور بايد با تمهيداتي قاب در ارتفاع كافي بالاي تراز زمين نصب شود.

بايد از تماس مستقيم ترك تحتاني ديوار يا هر بخش ديگري از قاب بندي با بتن تازه جلوگيري شود . به طور مثال مي توان اطراف قطعه سرد نورد شده را با پوشش پلي اتيلن پوشش داد. ضوابط طرح و اجراي شالوده ها بايد مطابق بخش مبحث نهم مقررات ملي ساختمان باشد. همچنين در اين نوع فونداسيون قابليت اجراي محل چاه ارت – لوله فاضلاب وساير موارد ديده شده است. 

 

 

مرحله سوم – سازه ال اس اف یا همان اسکلت ساختمان

اجرای سازه LSF

اجرای سازه LSF

الف ) دیوار ال اس اف :

در سازه فولادی سبک، بار جانبی و بار ثقلی را دیوارها تحمل می کنند. دیوارها به صورت توخالی هستند و می توان این فاصله خالی را با مصالح مناسبی مانند فوم پلی یورتان ، بتن سبک ، فوم پلی استایرن ، پشم سنگ و.... پر کرد.

این دیوارها شامل ديوارهاي باربر و ديوارهاي غيرسازه اي مي باشد. دو نوع روش اجرايي براي ساخت قاب بندي ديوارها در ساختمان وجود دارد . قاب بندي ديوارهاي باربر را مي توان در محل كارگاه مشروط بر ايجاد يك سطح تراز و شاسي كشي مناسب ساخت و سپس در جاي دقيق بر پا داشت. روش ديگر، توليد پانل پيش ساخته در كارخانه است كه در آن پيش سازي سقف ها، ديوارها و خرپاها به كمك ميزهاي مونتاژ انجام و پس از حمل به محل، عمليات نصب پانل هاي آماده انجام مي شود. اجراي ديوارهاي غير باربر در هر دو روش مي تواند بعد از اجراي ديوارهاي باربر و سقف انجام شود.

 

ب ) سقف ال اس اف :

سيستم سقف ساز ه اي شامل تيرچه، ترك پيراموني، سخت كننده هاي جان، بست هاي تسمه اي، بست هاي انسجام دهنده و انواع پوشش از قبيل صفحات سازه اي چوبي ، فولادي مي باشد. همچنين كاربرد سقف هاي مركب بتن و عرشه فولادي با رعايت ضوابط مربوطه مجاز است.

 

ساخت خرپاها

اعضاي خرپاي فولادي بايد به طور دقيق برش خورده و به صورت مناسب به يكديگر متصل شوند. بيشينه فضاي خالي بين اعضاي جان نبايد بيش از 12.7 ميلي متر باشد . موقعيت اعضاي يال خرپا ، جان خرپا و گر ه ها بايد مطابق نقشه ها اجرا شود.

 

مرحله چهارم – پوشش هاي خارجي وداخلي سقف ديوار

اجرای سازه LSF
 

ایزولاسیون در ساختمان های با سازه ال اس اف

با استفاده از مرغوب ترین عایق های حرارتی و صوتی ساختمانی با روشهای روز دنیا در جداره های خارجی از تبادل حرارت و صدا جلوگیری می شود، این تکنیکها نه تنها قابلیت تطابق در هر اقلیم و شرایطی را دارا می باشد بلکه در صرفه جویی انرژی نیز نقش به سزایی دارد.

دیواره های خارجی در سازه های ال اس اف

جهت جلوگیری از هر گونه اتلاف انرژی حرارتی و برودتی در ساختمان و در دیواره های خارجی از عایق پشم سنگ فشرده تخته ای استفاده خواهد شد،  که این بناها را در برابر سرما و گرما و رطوبت محیط ، کاملا عایق خواهد نمود. انواع عایقهای سرامیکی ، سرباره ، پلی استایرن ، پلی اتیلن ، پلاستیک گزینه های مورد استفاده می باشند.

دیواره های داخلی

عایق جهت دیوار های داخلی از پلی استایرن به ضخامتcm 5 استفاده میشود.

مصالح پوششي

  • پانل گچی (Gypsum Board)
  • پانل سیمانی یا سمنت بورد (Cement Board) 
  • پانلهای چوبی و (Wooden Panel)  MDF

در حال حاضر در اكثر قريب به اتفاق ساختمان‌هاي در حال ساخت، از مصالح سنتي (نظير آجر، سفال، بلوك و غيره) به عنوان ديوار استفاده مي‌شود كه مشكلات اجرايي ومعايب خود را دارا هستند. در سازه‌هاي LSF علاوه بر امكان استفاده از مصالح سنتي به عنوان پوشش بيروني، نوع ديگري از پوشش‌ها به عنوان پوشش داخلي استفاده مي‌شود كه عمدتاً شامل پانلهاي گچي، پانلهاي چوبي يا پانل هاي فايبرسمنت است.

معرفی پانل هاي فايبر سمنت

اين پانل ها بر روي سازه فلزي گالوانيزه نصب شده و نقش ديوار را در تمامي كاربردها (اعم از ديوار داخلي و خارجي ، سقف داخلي و خارجي و غيره) بر عهده خواهند داشت. پانل هاي فايبر سمنت نسل جديدي از مصالح ساختماني است كه طي دو دهه اخير كاربرد گسترده‌اي يافته و در سطوح داخلي و خارجي ساختمان مورد استفاده قرار مي‌گيرد. مقاومت مكانيكي خوب و مقاومت بسيار عالي در برابر رطوبت، حشرات موذي و ساير عوامل مخرب باعث شده تا استفاده از اين پانل‌ها روز به روز با استقبال بيشتري روبرو شود.

 كاربردهای فایبر سمنت برد

 پارتيشن‌بندي داخلي، سقف كاذب،‌ پوشش ديوار خارجي، پوشش ديوار داخلي و سقف خارجي

ابعاد هر پانل فایبر سمنت:  1200× 2400 میلیمتر و يا ساير ابعاد مورد نياز بصورت سفارشي

ضخامت : برای  دیوارهایی که این پانل نقش دیواره خارجی اصلی را دارد  ضخامتmm 8 تا 10mm بکار برده می شود.

ویژگیهای فایبر سمنت 

ويژگي برجسته فایبر سمنت برد خاصيت ضد حريق و نسوز بودن آن است. با استفاده از اين محصول در ديوارها و پارتيشن بندي ها بالطبع اسكلت فلزي  ساختمان در مقابل حريق ايمن مي گردد.

  • مقاوم در برابر رطوبت، حريق، ضربه، حشرات و مواد شيميايي
  • فاقد آزبست يا هرگونه مواد زيان‌آور
  • عدم ايجاد آلودگي‌هاي زيست محيطي
  • نصب آسان، ايمني، پايداري، سبكي و دوام قابل توجه


پوشش های سقف و دیوار در سازه ال اس اف

a) کاغذ دیواری یا پوستر
b) رنگ
c) دیوارپوش
d) کاشی یا سنگ های آنتیک
e) کتیبه

پوشش های کف در سازه ال اس اف

a) پارکت
b) موکت
c) سنگ ، سرامیک و گرانیت
d) کفپوش

 

مرحله پنجم – تاسيسات الكتريكي  و مكانيكي در ال اس اف

 تاسیسات مکانیکی

اساس لوله های تاسیساتی با استفاده از  سوپر پایپ و پی وی سی فشرده می باشد که در مقایسه با لوله های فلزی و چدنی از انعطاف و طول عمر بیشتری برخوردار می باشند . برای سیستم تهوبه مطبوع  نیز می توان  بسته به نظر کارفرما  یا از پکیج و از سیستم تهویه مرکزی استفاده  کرد.

تاسیسات الکتریکی

تاسيسات برقي شامل : ا سيم كشي  – كليد – پريز- تابلو برق – چاه ارت – خط تلفن – كابل تلويزيون كه در اين نوع ساختمانها به راحتي ميسر مي باشد
در این شیوه لوله های پلاستیکی از بالای سقف کناف به میان فضای خالی دیوارها به محل قوطی ها که از پیش به وسیله پشت بندهای مخصوص در محل مورد نصب شده اند کشیده می شوند.

 

مرحله ششم – درب و پنجره سازه ال اس اف

درب ها : استفاده از انواع درب ها از نوع MDF - HDF - UPVC - و آلومينيوم ضد حريق و ضد سرقت (چهارچوب درب ها از نوع فولاد یا چوب مي باشد).
پنجره : استفاده از انواع پنجره هاي UPVC و يا آلومينيومي با شيشه هاي تك جداره و دو جداره در ضخامت و ابعاد و اشكال مختلف.

 

اجرای سازه LSF

 


 

لطفا جهت مشاهده مطالب تکمیلی بر روی لینک های زیر کلیک نمائید:

mail معرفی سازه ال اس اف LSF

mail مزایا و معایب سازه های ال اس اف LSF

mail الزامات طراحی و اجرای سازه ال اس اف LSF

mail اجرای سقف کناف

mail اجرای نمای فایبر سمنت

 


دیدگاه خود را بیان کنید